• Order

Wybierz mikroinstalację
ESOLEO i płać mniej za prąd

Sprawdź ofertę fotowoltaiki w Plusie

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Skorzystanie z oferty jest banalnie proste! W pięciu łatwych krokach możesz przekształcić swoje gospodarstwo domowe lub firmę i działać w zgodzie z ekologią! Zdecyduj się na zmianę na lepsze – rób pierwszy krok.

Dzięki współpracy z naszym partnerem ESOLEO możemy z dumą ogłosić rozpoczęcie świadczenia usług z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii w sieci Plus i zaproponować doskonałej jakości instalacje fotowoltaiczne. Wykorzystaj energię ze słońca. Zadbaj o naszą planetę, płać niższe rachunki za prąd i ciesz się czystym powietrzem.

Czas na ekologiczną Polskę! Ty też możesz dołożyć swoją cegiełkę i mieć realny wpływ na środowisko. Natura jest dla nas ważna, dlatego staramy się jej nie szkodzić. Przyłącz się do nas. Grupa Cyfrowy Polsat rozpoczęła kolejną wspaniałą inicjatywę w Polsce i zachęca wszystkich do wzięcia udziału w zmianie kraju i przeobrażeniu go w Czystą Polskę!

5 kroków do niezależności elektroenergetycznej
z Plusem i ESOLEO

Zostaw nam kontakt do siebie

Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić krótki formularz na naszej stronie ESOLEO. Podaj nam swój numer telefonu i adres e-mail, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę. Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą, aby przedstawić kolejne kroki i umówić spotkanie.

Formularz zgłoszeniowy do fotowoltaiki >
Bezpłatny audyt

Nasz ekspert ESOLEO przyjedzie do Ciebie, przeprowadzi bezpłatny audyt, dokona pomiarów dla przygotowania projektu instalacji fotowoltaicznej, wymaganej mocy i wyceny. Z przyjemnością odpowie także na wszystkie pytania.

Szybki montaż paneli fotowoltaicznych

Nasi instalatorzy ESOLEO szybko przeprowadzą montaż instalacji zgodnie ze wszystkimi aktualnymi wymogami prawa i bezpieczeństwa.

Uruchomienie mikroinstalacji

Następnie w Twoim imieniu złożymy zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej do Operatora Systemu Dystrybucji. W ciągu 30 dni zostanie wymieniony licznik energii elektrycznej na dwukierunkowy, a Twoja instalacja będzie mogła produkować prąd.

Opieka serwisowa

Nasi eksperci ESOLEO będą do Twojej dyspozycji, a Tobie pozostanie cieszyć się z niższych rachunków przez ponad 25 lat!

Dlaczego warto wybrać ofertę fotowoltaiki od Plusa i ESOLEO?

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać właśnie naszą ofertę instalacji fotowoltaicznej?

Chronisz naszą planetę

Każde gospodarstwo domowe, które samodzielnie produkuje prąd, nie tylko znacznie obniża koszty zużywanej energii, ale także działa na korzyść środowiska. Czerpanie energii ze źródeł odnawialnych to coraz popularniejszy trend. Społeczeństwo chce żyć wygodnie i świadomie, ograniczając swój szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Ty też możesz zrobić coś dobrego dla naszej planety. Wystarczy, że wypełnisz formularz na naszej stronie, a my skontaktujemy się z Tobą i wytłumaczymy Ci, jak możesz czerpać z energii słońca.

Oszczędzasz pieniądze

Montując instalację fotowoltaiczną, która produkuje prąd z energii słonecznej, możesz znacznie ograniczyć koszty energii elektrycznej. Nasi eksperci ESOLEO bezpłatnie dobiorą instalację fotowoltaiczną do Twoich potrzeb, a Ty zyskasz energię z paneli i niższe rachunki. Dodatkowo, decydując się na ofertę, zmniejszasz koszty takiej inwestycji. Gwarantujemy Ci pełen wachlarz usług – zaprojektowanie odpowiedniej dla Twoich potrzeb i warunków instalacji fotowoltaicznej, montaż paneli i usługi serwisowe w przyszłości.

Wybierasz bezpieczną instalację

Warto wspomnieć, że ESOLEO stosuje się do dobrych praktyk w projektowaniu i budowie instalacji fotowoltaicznych i przy każdej elektrowni dba o przepisy prawa budowlanego, prawa energetycznego, a także wybór rozwiązań technicznych, które gwarantują zastosowanie obecnie obowiązujących norm bezpieczeństwa biernego i przeciwpożarowego.

Możesz liczyć na wsparcie ekspertów od początku do końca

Już od momentu, kiedy delegowani przez nas specjaliści skontaktują się z Tobą w celu zaplanowania audytu, możesz liczyć na nasze profesjonalne wsparcie. Eksperci z Plusa i ESOLEO zadbają o wszystko. Nie musisz mieć żadnej wiedzy na temat fotowoltaiki – zajmiemy się zaprojektowaniem instalacji, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Nasz zespół przeprowadzi też sprawny montaż i będzie do Twojej dyspozycji, jeżeli konieczne okażą się usługi serwisowe.

Rozliczanie w systemie net billing – fotowoltaika od kwietnia 2022

Net billing to metoda rozliczenia zakupu i sprzedaży energii bazująca na wartości energii zakupionej i oddawanej. Zgodnie z nią prosument (osoba pozyskująca energię ze źródeł odnawialnych) może sprzedawać nadwyżki energii wprowadzanej do sieci po określonej wcześniej cenie, a za dodatkowo pobieraną energię będzie płacić na tych samych zasadach co inni odbiorcy.

Co musisz wiedzieć o rozliczaniu w systemie net billing?

System net billingu jest dla prosumenta równie prostym i nieabsorbującym czasowo mechanizmem rozliczeń co funkcjonujący obecnie system opustów.

Obliczanie wartości nadwyżki energii na koncie prosumenta będzie realizował operator w oparciu o algorytm wynikający z przepisów ustawy.

Rozliczenie będzie dotyczyło wartości, a nie ilości (jak obecnie) energii elektrycznej, i będzie dokonywane w walucie (PLN), a nie w kilowatogodzinach (kWh).

Podstawowym celem net billingu jest obniżenie rachunków za
energię elektryczną w gospodarstwie domowym prosumenta.

Możliwości dofinansowania fotowoltaiki w Plusie

Możliwości dofinansowania fotowoltaiki w Plusie

W rzeczywistości nie musisz finansować projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznej samodzielnie. Decydując się na mikroinstalację, masz do dyspozycji szereg form pozyskania środków na pokrycie inwestycji. Skorzystaj z dostępnych programów pomocowych, ulg i dotacji.

Chcesz zainwestować w panele fotowoltaiczne, ale nie posiadasz odpowiedniej ilości środków? Stoisz przed dylematem: zainwestować teraz i oszczędzać w przyszłości czy dalej przepłacać? Nie przyczyniaj się do dalszej degradacji środowiska naturalnego. Masz wybór.

Najczęściej spotykane formy wsparcia dla gospodarstw domowych chcących pozyskiwać energię elektryczną ze źródeł odnawialnych to:

  • kredyt, leasing lub pożyczka na instalację
  • dotacja w ramach programu „Mój Prąd”
  • ulga termoizolacyjna
  • ulga inwestycyjna w podatku dla rolników

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Fotowoltaika po zmianach. Jak to działa?

Interesuje Cię oferta fotowoltaiki?