• Order
eSIM

Karta eSIM już w Plusie

Czym jest eSIM?

Karta eSIM (profil eSIM) to cyfrowa wersja karty SIM, pobierana przez Internet i zapisywana w postaci specjalnego profilu na urządzeniu obsługującym technologię eSIM. Odbywa się to poprzez zeskanowanie kodu QR otrzymanego od Operatora.

Po pobraniu profilu eSIM na urządzenie obsługujące technologię eSIM możesz korzystać z usług telekomunikacyjnych jak na standardowej karcie fizycznej.

Jak wgrać profil z kodu QR na telefon z obsługą technologii eSIM?

1

Sprawdź, czy twój telefon ma dostęp do Internetu. Może być to np. Internet z routera Wifi lub innej aktywnej karty w telefonie.

2

W ustawieniach telefonu wybierz opcję (w zależności od modelu telefonu mogą występować niewielkie różnice):

  • Dla telefonów z Androidem: Ustawienia/Sieć komórkowa/Zarządzanie kartami SIM/Dodaj kartę eSIM

  • Dla telefonów z iOS (Apple iPhone): Ustawienia/Sieć komórkowa/Dodaj plan sieci komórkowej

Większość telefonów daje także możliwość zeskanowania kodu z poziomu Aparatu fotograficznego.

3

Zeskanuj kod QR

4

Wpisz kod autoryzujący – jest to kod PIN, który otrzymasz z kodem QR.

  • Trzykrotne błędne wpisanie kodu autoryzacyjnego spowoduje blokadę profilu i konieczność jego wymiany.

5

Profil z kartą eSIM został dodany do Twojego urządzenia. Jeśli połączenie z siecią Plus nie będzie możliwe, wymagane będzie ponowne uruchomienie telefonu

Dodatkowe informacje

  • Przed instalacją profilu zalecana jest aktualizacja oprogramowania telefonu do najnowszej wersji
  • W trakcie instalacji profilu na urządzeniu, numer seryjny karty eSIM zostaje trwale przypisany do telefonu, na którym rozpoczęto ten proces. Zakończenie instalacji będzie możliwe tylko na tym urządzeniu. Nie będzie możliwe jego zainstalowanie na innym telefonie.
  • Po instalacji profilu większość telefonów automatycznie go aktywuje, dezaktywując jednocześnie inne zainstalowane profile. Sprawdź w ustawieniach telefonu, czy aktywny jest profil, którego chcesz w danej chwili używać.
  • Aby wgrać profil eSim na zegarek, należy posiadać na swoim smartfonie aplikację producenta dedykowaną zarządzaniem dodatkowymi urządzeniami typu zegarki. Dla zegarków marki Samsung jest to aplikacja Galaxy Wearable. W aplikacji należy wejść w zakładkę „Konfigurator planu taryfowego”, w której jest dostępny skaner QR kodu dla profilu eSIM. Następnie należy zeskanować QR kod i dokonać wymaganych potwierdzeń. Gotowe! W przypadku innych marek niż Samsung proces może się różnić, ale podstawą instalacji eSIM w zegarku pozostaje zeskanowanie kodu QR poprzez aplikację producenta.

Pomoc. Najczęstsze pytania

Regulaminy